18.Bauskas Kantri Festivals_AFISA

Šonedēļ norisināsies grandiozais 18.Bauskas Kantrī Festivāls

Pirmais Bauskas country mūzikas festivāls notika 1999. gadā Bauskas Pilskalna estrādē, bet šogad no 8.-9.jūlijam festivāls svin savu pilngadību. Šogad festivālā uzstāsies Wayne Law no Austrālijas, Jonis no Lietuvas, Kaidi & Barn Brothers no Igaunijas, Dutch Eagles no Nīderlandes, kā arī no Latvijas grupas – Dakota, Flame & Rolltones, Tequila, Aivars Birzmalis, Sestā Jūdze, Apvedceļš, Aldis Rullis, Klaidonis, Jauna diena un dziedātājs Mārtiņš Jātnieks, kā arī trīs jaunās grupas – Mītavas Soļi, Vientuļie Vilki un Madara Ivane.

18.Bauskas Kantrī Festivālā gaidāmi daudzi jaunumi – trīs skatuves divās dienās, ASV retro auto, atbalstītāju auto un traktoru parāde Bauskas ielās, dalībnieki no septiņām valstīm, jauno mūziķu uzstāšanās un daudz kas cits. Notiks līnijdeju un western pāru deju paraugdemonstrējumi, kā arī izjādes ar zirgiem. Festivālu vadīs “Latvijas radio 2” un “Dzintara dziesmu” personība Velga Vītola tandēmā ar mūziķi Mārtiņu Jātnieku. Festivāla organizators Mārtiņš Ruža uzsver: “..Ne visi festivāla notikumi, jaunumi un pārsteigumi būs iepriekš sarakstīti programmā un ziņās. Tāpēc vērts ierasties laicīgi, lai neko nenokavētu!..”

Pasākumu atklās “Flame and Rolltones”, turpinās “Tequila”. Lietuviešus pārstāvēs ilgāku laiku neredzētā grupa “Jonis”, kam sekos Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš. Pirmās dienas pozitīvo gaisotni piepildīs un pirmās dienas koncertu noslēgs Bauskā vismīlētākais un gaidītākais pašmāju mākslinieks Edvīns Zariņš ar grupu “Dakota”.

Visa festivāla vēsturē vistālāko ceļu mērojušais ir viesmākslinieks Wayne Law no Austrālijas, kas ir viens no atzītākajiem kantrī mūzikas izpildītajiem un komponistiem tālajā kontinentā. Lai izbaudītu Eiropu, Wayne Law ir atteicies no lidojuma ar lidmašīnu un Bauskā no Francijas ieradīsies ar auto.

Otrās dienas sāksies ar brīvkoncertu uz Rimi skatuves – tur redzēsim grupu “Tālbraucēji”, Jāni Osi, mūsu pašu dziedātājus Mārtiņu Jātnieku un Sabīni Berezinu, kā arī citus mūziķus. Gaidāmi patīkami pārsteigumi ko sagādājis hipermārkets “Rimi”.

Uz lielās skatuves koncertu Pilskalna estrādē atklās kantrī folkgrupa “Apvedceļš”, kura uz festivāla skatuves nebija muzicējusi apaļus desmit gadus. Īsti kantrī mūzikas un “Bauskas country” cienītāji  atkal tiksies ar grupām “Klaidonis”, “Sestā Jūdze”, Aldis Rullis. Uz skatuves savu prasmi rādīs un skatītāju sirdis centīsies iekarot jaunie, līdz šim uz festivāla skatuves nebijušie sastāvi “Jauna diena” un Mārtiņš Jātnieks ar grupu. No Igaunijas šogad būs grupa “Kaidi & Barn Brothers”, kas Bauskā pirmatskaņos savu jauno dziesmu, kas tobrīd vēl nebūs pat pārdošanā Igaunijā.

Par festivāla noslēguma “naglu” kļūs Nīderlandes grupa “Dutch Eagles”, kas festivālā klausītājus priecēs gan ar zināmām un iemīlētām kompozīcijām kā “Hotel California”, “Take it easy”, “Lyn eyes”, “Desperado”, gan pazīstamo kompozīciju jaunām versijām.

Sadarbībā ar “Draugiem.lv” šogad būs arī Draugiem.lv skatuve, kur uzstāsies jaunie konkursā finālā iekļuvušie mākslinieki – Mītavas Soļi, Vientuļie Vilki un Madara Ivane.

Festivāla ģenerālsponsors šogad ir putnu gaļas ražotājs “Lielzeltiņi”. Festivālu atbalsta Bauskas Dome un Bauskas Alus. Oficiālais auto no Nissan Norde.

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības rīkotā aptauja liecina, ka “Bauskas country” ir starp desmit populārākajiem mūzikas festivāliem Latvijā! Uz tikšanos Bauskā!

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/11045